Dom

Co powinien zawierać materac SleepMed, aby zadowolić osobę starszą?

Osoby starsze bardzo często zmagają się z różnymi schorzeniami i dolegliwościami. Dlatego tak ważne jest, aby dobrać dla nich taki materac, który zapewni solidne wsparcie dla kręgosłupa i zredukuje wszelkie nieprzyjemności. Dowiedz się, co powinien zawierać model SleepMed, aby zadowolić osobę starszą!

Solidne podparcie kręgosłupa

Wiele seniorów cierpi na problemy z kręgosłupem. Często też dotykają ich choroby stawów czy inne dolegliwości. Z tego względu tak istotne jest, aby wybrać taki materac, który będzie redukował dyskomfort i ból, a nie go pogłębiał. Należy skupić się na dobraniu takiego modelu, który gwarantuje solidne podparcie kręgosłupa i całego ciała. Dobrym rozwiązaniem mogą okazać się materace z pianką termoelastyczną. Zawiera ona innowacyjną technologię, która sprawia, że podłoże modeluje się do naszego ciała pod wpływem ciepła, które emitujemy. Dzięki temu powierzchnia snu staje się idealnie dopasowana i odpowiada na wszystkie nasze potrzeby. Między ciałem a materacem nie ma wolnej przestrzeni. Kręgosłup ma zapewnione optymalne wsparcie bez względu na to, jaką pozycję przyjmujemy. Reszta ciała może zostać odciążona, co pozwala na pełne rozluźnienie się. Pianka ponadto redukuje wszelki ucisk i niweluje napięcie, które na co dzień gromadzi się w mięśniach. Działa przeciwbólowo i może znacząco zmniejszyć odczuwany poziom dyskomfortu.

Właściwości ortopedyczne

Ci seniorzy, którzy zmagają się z różnymi dolegliwościami, z pewnością docenią właściwości ortopedyczne materacy SleepMed. Powstają one na skutek wyjątkowej budowy modeli, która pozwala na pełną regenerację i solidne wsparcie całego ciała. Dzięki temu materac redukuje ryzyko pojawienia się i pogłębienia dysfunkcji kręgosłupa. Może też zmniejszać ból pleców oraz karku i pomóc tym, którzy przechodzą przez proces rehabilitacji. Dzięki temu działaniu nie musimy obawiać się, że ból czy dyskomfort uniemożliwią nam uzyskanie jakościowego wypoczynku.

Właściwości przeciwodleżynowe

Często się zdarza, że stan zdrowia osób starszych zmusza je do spędzania znacznej ilości czasu w łóżku. Nierzadko wiąże się to również z utrudnieniem swobodnego poruszania się. W tym wypadku niezbędny będzie materac o właściwościach przeciwodleżynowych. Odleżyny to rany, które pojawiają się na skutek długotrwałego ucisku na naczynia krwionośne. Tak dochodzi do powstania martwicy, która może wywołać ból i obrzęk. Aby uniknąć takiego efektu, lekarze zalecają, aby zmieniać pozycję leżenia co najmniej co 4 godziny. Niestety, seniorzy nie zawsze mają przy sobie kogoś, kto mógłby im pomóc. Działanie przeciwodleżynowe materaca gwarantuje jednak swobodny przepływ krwi i skuteczne dotlenienie tkanek, czym zapobiega pojawieniu się odleżyn. Dzięki temu możliwy staje się bezpieczny i zdrowy wypoczynek.

Wysoki poziom higieny snu

Higiena snu to jeden z czynników, który znacząco oddziałuje na jakość naszego snu. Ma istotne znaczenie dla wszystkich, jednak seniorzy powinni szczególnie zwrócić na to uwagę. Dobra oddychalność i przewiewność materaca również może wpłynąć na ograniczenie ryzyka pojawienia się odleżyn. Powstają one głównie w ciepłych, wilgotnych miejscach. Aby tego uniknąć, zainwestujmy w materac SleepMed wyróżniający się innowacyjną technologią Airforce. Polega ona na specjalnym sposobie nacinania pianki w tzw. kratkę wentylacyjną. W ten sposób dochodzi do wytworzenia się otwartych komór, przez które wypuszczany jest nadmiar ciepła i wilgoci. Gwarantuje to maksymalny obieg powietrza we wnętrzu materaca i zapewnia uzyskanie oddychalności na najwyższym poziomie. Możemy w ten sposób uniknąć gromadzenia się szkodliwych drobnoustrojów, a także nie doprowadzić do rozwoju pleśni i grzybów. Skuteczna wentylacja pomaga też zachować optymalną temperaturę ciała i chroni przed nadmiernym przegrzaniem się i poceniem. Oferuje przyjemne uczucie świeżości przez cały czas korzystania z materaca.

Regulacja twardości

Niezwykle przydatnym aspektem materacy SleepMed dla seniorów będzie możliwość regulacji twardości. Dzięki tej opcji możemy indywidualnie dopasować preferowany przez nas stopień twardości. Pozwala na to wykorzystanie ruchomej warstwy pianki termoelastycznej VitaRest® w modelach z serii Standard i Hybrid oraz odpinanego topu w produktach z kolekcji Plus i Hybrid Plus. Wystarczy przełożyć lub przepiąć element na drugą stronę materaca, aby uzyskać nowe podłoże. Technologia ta umożliwia wybór spośród 4 lub nawet 6 twardości. Będzie to szczególnie przydatne dla tych seniorów, u których nastąpiło pogłębienie schorzeń kręgosłupa. W tym wypadku będą bowiem potrzebowali znacznie twardszej powierzchni snu.

7 stref komfortu

Optymalne podparcie ciała to podstawa dla osób starszych. Materac musi prawidłowo wspierać ich sylwetkę i kręgosłup, aby nie spotęgować nieprzyjemnych dolegliwości. Zagwarantuje to podział modelu na 7 stref komfortu. Dzięki temu każda z kluczowych części ciała ma stworzoną osobną strefę, która zapewnia jej indywidualne dopasowanie. Te partie, które się głębiej zapadają, są mocniej podtrzymywane. Dlatego też przestrzenie różnią się stopniem twardości. Możemy wyszczególnić strefę głowy, ramion, pleców, miednicy, bioder, kolan oraz stóp. To rozwiązanie pozwala na bezpieczne podparcie kręgosłupa na całej jego długości. Zostało wykorzystane w materacach hybrydowych, takich jak SleepMed Hybrid Supreme czy SleepMed Hybrid Premium Plus, które łączą w sobie właściwości sprężyn i pianki. Ze względu na wykorzystanie dużej liczby różnych warstw, często też wyróżniają się większą wysokością, co ułatwia podnoszenie się z nich.

Wybranie odpowiedniego materaca dla osoby starszej jest niezwykle istotne. Od podłoża snu zależy bowiem, czy senior będzie mógł się w pełni zrelaksować. Jeśli postawimy na model z właściwościami ortopedycznymi i przeciwodleżynowymi, który ponadto gwarantuje wysoki poziom higieny snu i niezwykłą wygodę, możemy liczyć na jakościowy, spokojny wypoczynek.

ostrzeżenie wyrób medyczny
Materace SleepMed Hybrid Supreme, SleepMed Hybrid Premium Plus są przeznaczone do profilaktyki wad rozwojowych układu ruchowego (mięśniowo-kostnego) oraz zdrowego snu. Producent: SleepMed. Przedstawiciel i prowadzący reklamę: ABCOMFORT Sp. z o.o.

Zobacz też

Regeneracyjna drzemka możliwa dzięki materacowi SleepMed
Dom

Regeneracyjna drzemka możliwa dzięki materacowi SleepMed

Jaki materac SleepMed dla rodziców śpiących z dziećmi?
Dom

Jaki materac SleepMed dla rodziców śpiących z dziećmi?

Elastyczność punktowa w materacach SleepMed – co gwarantuje?
Dom

Elastyczność punktowa w materacach SleepMed – co gwarantuje?

Jakie materace SleepMed do nowoczesnej sypialni?
Dom

Jakie materace SleepMed do nowoczesnej sypialni?

Właściwości ortopedyczne materacy SleepMed – jakie działanie zapewniają?
Dom

Właściwości ortopedyczne materacy SleepMed – jakie działanie zapewniają?

Pielęgnacja kołdry – jak o nią dbać, aby służyła latami?

Pielęgnacja kołdry – jak o nią dbać, aby służyła latami?