Dom

Elastyczność punktowa w materacach SleepMed – co gwarantuje?

Nowoczesne materace wyróżniają się wieloma ciekawymi właściwościami, które sprawiają, że możemy jeszcze bardziej cieszyć się naszym wypoczynkiem. Jedną z nich jest elastyczność punktowa. Dowiedz się, za co odpowiada ta niezwykła cecha i w jakie materace ją posiadają!

Co to elastyczność punktowa?

Elastyczność materaca to bardzo ważny czynnik, który bezpośrednio odpowiada za jakość naszego wypoczynku. Jest to parametr, który daje nam informacje na temat tego, jak duży komfort zapewnia dany model. Możemy wyszczególnić dwa rodzaje elastyczności – powierzchniową oraz punktową. Pierwsza z nich odpowiada za równomierne rozłożenie ciężaru ciała na całej powierzchni materaca. Stosuje się ją przy tworzeniu modeli bonellowych. Dzięki temu rozwiązaniu sprężyny wyróżniają się bardzo dobrą żywotnością, bo wszystkie są zużywane jednakowo. Elastyczność punktowa za to wpływa na to, że podłoże ugina się jedynie w tym miejscu, w którym wywierane jest na nie nacisk. Decyduje o odpowiednim dopasowaniu materaca do ciała użytkownika. Te części ciała, które się głębiej zapadają, są też mocniej podtrzymywane. Oddziałuje to na uzyskanie optymalnego podparcia, dzięki któremu kręgosłup może zachować prawidłową pozycję, a reszta ciała zostaje odciążona. Dzięki temu możemy zmniejszyć nieprzyjemne dolegliwości, takie jak dyskomfort czy ból pleców. Budzimy się wypoczęci i odprężeni. Elastyczność punktowa świadczy również o poziomie sprężystości materaca. Właściwość ta najczęściej wykorzystywana jest w modelach sprężynowych oraz tych, które mają wypełnienie piankowe.

Dla kogo elastyczność punktowa?

Nie można ukryć, że elastyczność punktowa to przydatna cecha. Powinni zwrócić na nią uwagę ci, którzy dzielą materac z partnerem. Ze względu na to, że powierzchnia reaguje wyłącznie w tym punkcie, w którym wywierany jest na nią nacisk, nie musimy obawiać się, że zmiana pozycji snu partnera wybudzi nas ze snu. Podłoże, na którym śpimy, pozostanie bowiem nienaruszone. Elastyczność punktowa ponadto redukuje nieprzyjemny efekt falowania, który mógłby wzbudzić w nas dyskomfort. Ze względu na to, że materac bardzo dobrze dopasowuje się do ciała użytkownika, taki model sprawdzi się nawet u tych par, u których występuje spora różnica wagowa. Właściwość tę docenią również ci, którzy zmagają się z problemami z kręgosłupem. Materac zagwarantuje im ortopedyczne wsparcie, a do tego pomoże utrzymać kręgosłup w zdrowej, naturalnej pozycji.

7-strefowe sprężyny typu Multi

Jednym z komponentów, który gwarantuje bardzo dobrą elastyczność punktową, są 7-strefowe sprężyny typu Multi. Wyróżniają się one specjalnym designem, który oferuje anatomicznie dopasowane podłoże dla naszego ciała. Umożliwia to zapewnienie optymalnego podparcia bez względu na to, jaką pozycję snu przyjmujemy. We wkładzie materaca sprężyny zostały rozłożone bardzo gęsto. Wynika to z ich drobnej budowy, która pozwala na wykorzystanie ich ogromnej ilości. W niektórych modelach jest to nawet od 500 do 1000 sprężyn. Dzięki temu zapewniają one dwa razy więcej punktów podparcia niż w przypadku standardowych modeli kieszeniowych. W obu tych produktach sprężyny są umieszczane w osobnych kieszonkach, gdzie mogą pracować niezależnie. Gwarantuje to ciche i komfortowe korzystanie z materaca. Wywołuje też znacznie lepszą elastyczność punktową, która zwiększa komfort wypoczynku. Powierzchnia warstwy została ponadto podzielona na 7 stref komfortu. Przyczyniło się to do powstania osobnych stref na materacu, które odpowiadają poszczególnym częściom ciała. Możemy wyróżnić strefę głowy, ramion, pleców, miednicy, bioder, kolan i stóp. Każda z nich ma trochę inny stopień twardości, co pozwala na jeszcze skuteczniejsze dopasowanie. Sprężyny są znane ze swojej solidności i bardzo dobrej żywotności. Materac z takim wypełnieniem docenią zarówno pary, jak i ci, którzy cierpią na schorzenia kręgosłupa. W przypadku produktów SleepMed sprężyny typu Multi znajdziemy w modelach hybrydowych. To materace, które łączą w sobie właściwości pianek oraz sprężyn.

Pianka VPPHR

Kolejny komponent, który przyczynia się do zachowania znakomitej elastyczności punktowej, to pianka wysokoelastyczna. Sprzyja ona zachowaniu trwałości i sprężystości podłoża. Jest bardzo żywotna i zapewnia świetną ochronę przed odkształceniami i wgnieceniami. Dzięki temu będziemy mogli korzystać z materaca znacznie dłużej. W modelach SleepMed stosuje się dwie warstwy pianki wysokoelastycznej VPPHRVPPHR Soft i VPPHR Hybrid. Dzięki temu możemy dobrać preferowany przez nas stopień twardości. Co istotne, pianka ta została wyposażona w innowacyjną technologię Airforce, która polega na specjalnym nacięciu pianki w tzw. kratkę wentylacyjną. Dochodzi tak do powstania otwartych komór, które gwarantują maksymalny obieg powietrza we wnętrzu wkładu. Skóra może swobodnie oddychać, a do tego unikamy ryzyka gromadzenia się bakterii, roztoczy, kurzu czy innych drobnoustrojów.

SleepMed Hybrid Comfort Plus

Jeśli poszukujemy modelu ze wspaniałą elastycznością punktową, postawmy na SleepMed Hybrid Comfort Plus. To materac hybrydowy, który mierzy aż 25 centymetrów. W jego wkładzie znalazły się 7-strefowe sprężyny typu Multi oraz dwa rodzaje pianek – wysokoelastyczna VPPHR i termoelastyczna VitaRest®. Model zapewnia punktowe podparcie, a do tego ugina się jedynie w tym miejscu, w którym wywierany jest na niego nacisk. Wyjątkowa technologia termoelastyczna powoduje, że materac dopasowuje się do naszych naturalnych krzywizn pod wpływem temperatury, którą wytwarzamy. Dzięki temu oferuje idealne dopasowanie. Kręgosłup jest prawidłowo podparty, a reszta ciała może zostać odciążona, co umożliwia pełne rozluźnienie się i skuteczną regenerację organizmu.

Inwestując w materac ze znakomitą elastycznością punktową, możemy być pewni, że nasz wypoczynek będzie na najwyższym poziomie. Właściwość ta sprawia, że nasze ciało ma zapewnione anatomiczne wsparcie, a sam materac pracuje bardzo cicho i komfortowo. Gwarantuje to niezwykłą wygodę i możliwość pełnego rozluźnienia się.

ostrzeżenie wyrób medyczny

Materac SleepMed Hybrid Comfort Plus jest przeznaczony do profilaktyki wad rozwojowych układu ruchowego (mięśniowo-kostnego) oraz zdrowego snu. Producent: SleepMed. Przedstawiciel i prowadzący reklamę: ABCOMFORT Sp. z o.o.

Zobacz też

Regeneracyjna drzemka możliwa dzięki materacowi SleepMed
Dom

Regeneracyjna drzemka możliwa dzięki materacowi SleepMed

Jaki materac SleepMed dla rodziców śpiących z dziećmi?
Dom

Jaki materac SleepMed dla rodziców śpiących z dziećmi?

Co powinien zawierać materac SleepMed, aby zadowolić osobę starszą?
Dom

Co powinien zawierać materac SleepMed, aby zadowolić osobę starszą?

Jakie materace SleepMed do nowoczesnej sypialni?
Dom

Jakie materace SleepMed do nowoczesnej sypialni?

Właściwości ortopedyczne materacy SleepMed – jakie działanie zapewniają?
Dom

Właściwości ortopedyczne materacy SleepMed – jakie działanie zapewniają?

Pielęgnacja kołdry – jak o nią dbać, aby służyła latami?

Pielęgnacja kołdry – jak o nią dbać, aby służyła latami?