Dom

Jaki materac SleepMed dla rodziców śpiących z dziećmi?

Nawet tym dzieciom, które już trochę podrosły, zdarza się spać z rodzicami. Maluchy za to chętnie wybierają łóżko rodziców, bo czują się tam bezpiecznie. Aby każdy mógł mieć zapewniony odpowiedni poziom wygody, należy wybrać pasujący materac. Sprawdź, jaki model SleepMed dla rodziców śpiących z dziećmi!

Wypełnienie piankowe

Dla wielu dzieci przyzwyczajenie się do spania samemu to naprawdę duże wyzwanie. Dlatego nawet wtedy, gdy mają własny pokój, wciąż wybierają sypialnię rodziców. Powinniśmy dać im czas do przyzwyczajenia się do nowej sytuacji. Jeśli wciąż będą chcieli spać razem, pozwólmy im na to. Nie powinno jednak odbić się to na poziomie komfortu żadnej ze stron. Aby tego uniknąć, warto zainwestować w materac z wypełnieniem piankowym. To jeden z najpopularniejszych rodzajów wypełnienia, który charakteryzuje się wieloma przydatnymi właściwościami. Zwróćmy uwagę szczególnie na innowacyjną technologię termoelastyczną, która sprawia, że model reaguje na temperaturę wytwarzaną przez nasze ciało i na jej podstawie dopasowuje się do naszych naturalnych krzywizn. Oznacza to, że każdy użytkownik ma zapewnione podłoże, które jest do niego indywidualnie dostosowane. Dzięki temu możemy liczyć na najwyższy poziom komfortu. Warstwa pianki skutecznie dopasowuje się do naszego ciała, powodując, że między nami a materacem nie ma wolnej przestrzeni. Kręgosłup jest prawidłowy podparty na całej jego długości, a reszta kończyn może być odciążona. Pozwala to na pełny relaks, jako że z mięśni znika napięcie, które gromadzi się tam na co dzień. Umożliwia to skuteczną regenerację organizmu, dzięki której budzimy się wypoczęci i pełni energii. Nie musimy obawiać się, że obecność malucha przyczyni się do obniżenia naszej wygody. Warto wiedzieć, że pianka ponadto niweluje ból i dyskomfort, a do tego zapobiega nieprzyjemnym dolegliwościom. Będzie to szczególnie istotne dla młodych rodziców, którzy często z powodu nadmiaru obowiązków mają problem ze skutecznym zrelaksowaniem się.

Właściwości antyalergiczne

Coraz więcej osób zmaga się z alergiami. Problem ten widoczny jest szczególnie w przypadku dzieci. Jeśli zatem kupujemy materac, który będzie używany również przez najmłodszych, dopilnujmy, aby miał on właściwości antyalergiczne. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że nie będzie przyciągał alergenów i nie doprowadzi do gromadzenia się bakterii, roztoczy, kurzu i innych drobnoustrojów. To działanie pozwoli nam cieszyć się zdrowym i spokojnym wypoczynkiem bez obawy, że zostaniemy wybudzeni przez nieprzyjemne reakcje alergiczne. Co więcej, materiały zastosowane w materacach SleepMed są bezpieczne i nie wywołują podrażnień. Sprawdzą się nawet u tych osób, które mają wyjątkowo delikatną skórę.

Wysoki poziom higieny snu

Oprócz działania antyalergicznego warto też zwrócić uwagę na poziom higieny snu, jaki zapewnia dany materac. Jest to czynnik, który ma bardzo duże znaczenie dla naszego komfortu. W czystej i świeżej przestrzeni o wiele łatwiej będzie nam się zrelaksować. Pomoże nam w tym innowacyjna technologia Airforce, która została wykorzystana między innymi w piance wysokoelastycznej VPHHR. Opiera się ona na specjalnej metodzie nacinania pianki w tzw. kratkę wentylacyjną, która prowadzi do powstania otwartych komór. Są one otworem, przez który może uciec nadmiar ciepła i wilgoci. Zapewnia to maksymalny obieg powietrza wewnątrz wkładu materaca. Dzięki temu możemy cieszyć się przyjemnym uczuciem świeżości i czystości przez cały czas korzystania z modelu. Technologia ta pozwala zachować znakomitą oddychalność, która chroni nas przed nadmiernym przegrzaniem się i spoceniem. W przypadku posiadania malucha, który lubi się tulić, będzie to bardzo przydatne. Skuteczna wentylacja pomaga nam również zapobiec pojawieniu się pleśni oraz wilgoci i gwarantuje bezpieczny, zdrowy wypoczynek.

Regulacja twardości

Duża różnica wagowa to spory problem w przypadku współdzielenia materaca. Okazuje się bowiem, że każda ze stron potrzebuje odmiennego typu podłoża. Na szczęście w przypadku modeli SleepMed możemy skorzystać z opcji regulacji twardości, która umożliwia nam dopasowanie podłoża do naszych indywidualnych preferencji. Odpowiada za to obecność ruchomej warstwy pianki VitaRest® w modelach z serii Standard i Hybrid, którą wystarczy przełożyć na drugą stronę, aby móc cieszyć się innym stopniem twardości. Produkty z kolekcji Plus i Hybrid Plus zawierają za to odpinany top wykonany z pianki termoelastycznej, który można łatwo przepiąć. Może też posłużyć jako osobny materac nawierzchniowy. Choć od czasu do czasu dziecko może spać z rodzicami, powinniśmy pamiętać o tym, że musi mieć zapewnione optymalne warunki do snu. Wypoczynek jest mu niezbędny do prawidłowego rozwoju. Bardzo ważne jest też odpowiednie dopasowanie podłoża, ponieważ źle dopasowana powierzchnia może być źródłem nieprzyjemnych dolegliwości, a nawet przyczynić się do pojawienia się schorzeń kręgosłupa lub wad postawy.

Elastyczność punktowa

Przydatnym elementem będzie również elastyczność punktowa. To bardzo cenna właściwość, która powoduje, że materac ugina się jedynie w tym miejscu, w którym wywierany jest na niego nacisk. Oznacza to, że nawet jeśli nasz partner lub dziecko podnosi się, lub zmienia pozycję snu, nie wywołuje to nieprzyjemnego efektu falowania, który mógłby wybudzić nas ze snu. Elastyczność punktowa zapewnia ponadto bardzo dobre dopasowanie materaca do kształtu ciała i ortopedyczne wsparcie, dzięki któremu kręgosłup jest prawidłowo podparty na całej jego długości. Działanie to zapewni innymi model SleepMed Premium, czy też SleepMed Hybrid Comfort, który posiada wypełnienie hybrydowe, łączące właściwości pianki i sprężyn.

Przyzwyczajenie dziecka do spania samemu wymaga sporo pracy. Często się zdarza, że maluch mimo posiadania własnego pokoju i tak wybiera sypialnię rodziców. Warto na ten czas zaopatrzyć się w taki materac, który zagwarantuje wysoki poziom komfortu zarówno dziecku, jak i rodzicom.

ostrzeżenie wyrób medyczny
Materace SleepMed Premium, SleepMed Hybrid Comfort są przeznaczone do profilaktyki wad rozwojowych układu ruchowego (mięśniowo-kostnego) oraz zdrowego snu. Producent: SleepMed. Przedstawiciel i prowadzący reklamę: ABCOMFORT Sp. z o.o.

Zobacz też

Regeneracyjna drzemka możliwa dzięki materacowi SleepMed
Dom

Regeneracyjna drzemka możliwa dzięki materacowi SleepMed

Co powinien zawierać materac SleepMed, aby zadowolić osobę starszą?
Dom

Co powinien zawierać materac SleepMed, aby zadowolić osobę starszą?

Elastyczność punktowa w materacach SleepMed – co gwarantuje?
Dom

Elastyczność punktowa w materacach SleepMed – co gwarantuje?

Jakie materace SleepMed do nowoczesnej sypialni?
Dom

Jakie materace SleepMed do nowoczesnej sypialni?

Właściwości ortopedyczne materacy SleepMed – jakie działanie zapewniają?
Dom

Właściwości ortopedyczne materacy SleepMed – jakie działanie zapewniają?

Pielęgnacja kołdry – jak o nią dbać, aby służyła latami?

Pielęgnacja kołdry – jak o nią dbać, aby służyła latami?