Dom

Jakie materace SleepMed do nowoczesnej sypialni?

Wybór materaca to coś, czemu powinniśmy poświęcić szczególną uwagę. Od tego bowiem zależy jakość naszego wypoczynku. Materac powinien być dostosowany do naszych preferencji i potrzeb. Dopiero gdy dopasujemy go pod tym względem, możemy zastanowić się, jaki model będzie pasować do naszej sypialni. Sprawdź, jaki materac SleepMed sprawdzi się w nowoczesnej sypialni!

Jak dobrze dopasować materac?

Jeśli jesteśmy w trakcie urządzania nowej sypialni, kwestia, której powinniśmy poświęcić największą ilość czasu, to wybór odpowiedniego materaca. Powierzchnia, na której śpimy, bezpośrednio oddziałuje na jakość naszego wypoczynku. Warto zatem upewnić się, że jest dopasowana do nas w stu procentach. Na początku możemy zacząć od doboru prawidłowego rozmiaru materaca. Musi być on na tyle duży, aby zapewniał nam swobodę ruchów i możliwość znalezienia wygodnej pozycji snu. Jeśli będziemy spali na zbyt ciasnej powierzchni, możemy odczuwać duży dyskomfort. W przypadku materacy pojedynczych najbardziej powszechnym wyborem są modele o wielkości 80×200 lub 90×200, które zapewniają optymalną przestrzeń, a do tego nie zabierają zbyt dużo miejsca w sypialni. Jeśli zależy nam na bardzo wysokim poziomie wygody, zainwestujmy w materace o rozmiarze 100×200 lub 120×200. Dla osób, które dzielą łóżko z partnerem, sprawdzą się modele o wielkości 140×200, 160×200, 180×200 lub 200×200. Do nowoczesnej, innowacyjnej sypialni najbardziej będzie pasować duży materac, który nada pomieszczeniu wrażenie luksusu.

Kolejnym elementem, na który trzeba zwrócić uwagę podczas doboru materaca, jest stopień twardości. Odpowiada on za zapewnienie optymalnego podparcia dla ciała. Dla osób, których waga nie przekracza 60 kilogramów, polecane są modele o miękkiej powierzchni. Ci, którzy ważą pomiędzy 60 a 80 kilo, będą zadowoleni z podłoża o średniej twardości. Dla osób, które ważą więcej niż 80, ale mniej niż 100 kilogramów, pasować będą materace średniotwarde. Jeśli ważymy ponad 100 kilogramów, wybierzmy model o najwyższym stopniu twardości. To aspekt, który musimy dopilnować. Inaczej odczujemy wiele nieprzyjemnych dolegliwości. Zbyt miękka powierzchnia prowadzi do długotrwałego napięcia mięśni, które skutkuje silnym bólem i dyskomfortem. Oprócz tego wywołuje nieprzyjemne uczucie zapadania się podczas leżenia na materacu. Zbyt twarde podłoże jest przyczyną drętwienia kończyn oraz bólu kręgosłupa, szczególnie w jego odcinku lędźwiowym. Poza tym uniemożliwia znalezienie wygodnej pozycji snu i znacząco wydłuża proces zasypiania.

Jeśli skorzystamy z materacy SleepMed, zyskamy gwarancję dobrze dopasowanego podłoża. Możemy bowiem zastosować regulację twardości, która pozwala na dostosowanie powierzchni według indywidualnych preferencji. W produktach z serii Standard i Hybrid jest to możliwe dzięki ruchomej warstwie pianki termoelastycznej VitaRest®, którą można łatwo przełożyć na drugą stronę i w ten sposób uzyskać podłoże o nowych właściwościach. Modele z kolekcji Plus i Hybrid Plus zawierają za to odpinany top z wykonany z pianki termoelastycznej, którego można bez problemu odpiąć i przypiąć z powrotem według uznania. Możemy wykorzystać go również jako osobny materac nawierzchniowy. Dzięki tym komponentom w jednym modelu możemy uzyskać 4 lub nawet 6 różnych twardości. Z pewnością uda nam się dopasować powierzchnię tak, aby cieszyć się najwyższym poziomem komfortu.

Materace piankowe SleepMed

Świetnym wyborem do nowoczesnej sypialni będą materace piankowe. Ich wypełnienie składa się z innowacyjnej pianki termoelastycznej, która dopasowuje się do naszego ciała pod wpływem temperatury, jaką wytwarzamy. Dzięki temu podłoże jest indywidualnie dostosowane do naszych naturalnych krzywizn i potrzeb. W modelu SleepMed Premium zastosowano piankę VitaRest®, która nie dość, że wspaniale podpiera i odciąża ciało, to jeszcze redukuje nadmierny nacisk i pozwala na pełne rozluźnienie się. Niweluje napięcie nagromadzone w mięśniach, co sprzyja skutecznej regeneracji organizmu. Oprócz tego we wkładzie wykorzystano piankę wysokoelastyczną VPPHR, która odpowiada za trwałość materaca, a do tego umożliwia dobór preferowanej twardości. Posłużono się w niej technologią Airforce, która gwarantuje wysoki poziom higieny snu i maksymalny obieg powietrza we wnętrzu modelu.

Materace hybrydowe SleepMed

Materace hybrydowe to nowoczesne rozwiązanie, które łączy w sobie właściwości dwóch typów wypełniania – sprężynowego oraz piankowego. Dzięki temu możemy cieszyć się pozytywnym działaniem obu tych komponentów. W modelu SleepMed Hybrid Comfort Plus połączono 7-strefowe sprężyny typu Multi z dwoma rodzajami pianek – termoelastyczną VitaRest® i wysokoelastyczną VPPHR. Sprężyny cechują się drobniejszą budową i mniejszą gęstością, dzięki czemu zapewniają dwa razy więcej punktów podparcia niż standardowe sprężyny kieszeniowe. Oferują też znakomitą elastyczność punktową, która powoduje, że materac ugina się jedynie w tym miejscu, w którym wywiera się na niego nacisk. Dzięki temu podłoże, na którym śpimy, pozostaje nienaruszone.

Materace naturalne SleepMed

Jeśli chcemy połączyć nowoczesne wnętrze z naturalnymi elementami, postawmy na materace z serii SleepMed Natura. W modelu SleepMed Natura Plus szkodliwe związki chemiczne zastąpiono organicznymi komponentami, które są bezpieczne dla alergików i nie wywołują podrażnień. Wysokoelastyczna pianka HR Bio o otwartokomórkowej strukturze została nasączona olejkiem sojowym. W piance NATURALIS®, która redukuje ucisk i zapobiega zapadaniu się ciała, posłużono się olejkiem rycynowym. Ten sam komponent wykorzystano w termoelastycznej piance Visco Bio. Pokrowiec na materac też został wykonany z naturalnych materiałów, takich jak len i bawełna.

Jeśli poświęcimy odpowiednią ilość czasu na dobór dobrego materaca, na pewno nie pożałujemy swojego wyboru. W ten sposób będziemy mogli cieszyć się korzystnymi właściwościami modelu i jego eleganckim wyglądem, który świetnie wpasuje się w naszą nowoczesną sypialnię.

ostrzeżenie wyrób medyczny
Materace SleepMed Premium, SleepMed Comfort Plus, SleepMed Natura Plus są przeznaczone do profilaktyki wad rozwojowych układu ruchowego (mięśniowo-kostnego) oraz zdrowego snu. Producent: SleepMed. Przedstawiciel i prowadzący reklamę: ABCOMFORT Sp. z o.o.

Zobacz też

Regeneracyjna drzemka możliwa dzięki materacowi SleepMed
Dom

Regeneracyjna drzemka możliwa dzięki materacowi SleepMed

Jaki materac SleepMed dla rodziców śpiących z dziećmi?
Dom

Jaki materac SleepMed dla rodziców śpiących z dziećmi?

Co powinien zawierać materac SleepMed, aby zadowolić osobę starszą?
Dom

Co powinien zawierać materac SleepMed, aby zadowolić osobę starszą?

Elastyczność punktowa w materacach SleepMed – co gwarantuje?
Dom

Elastyczność punktowa w materacach SleepMed – co gwarantuje?

Właściwości ortopedyczne materacy SleepMed – jakie działanie zapewniają?
Dom

Właściwości ortopedyczne materacy SleepMed – jakie działanie zapewniają?

Pielęgnacja kołdry – jak o nią dbać, aby służyła latami?

Pielęgnacja kołdry – jak o nią dbać, aby służyła latami?