Dom

Regeneracyjna drzemka możliwa dzięki materacowi SleepMed

Krótka drzemka może dodać nam energii i zniwelować zmęczenie. Aby była skuteczna, powinniśmy stworzyć dla siebie komfortowe otoczenie snu. W tym pomogą nam materace SleepMed, które wyróżniają się wieloma użytecznymi właściwościami. Sprawdź, w jaki sposób mogą umożliwić skuteczny wypoczynek!

Krótka drzemka – korzyści

Chociaż obecnie większość osób prowadzi bardzo szybki tryb życia, powinniśmy pamiętać o tym, aby każdego dnia pozwolić sobie na krótką chwilę wytchnienia. Możemy wykorzystać do tego drzemkę. Źródła podają, że drzemka pomaga zmniejszyć odczuwany przez nas stres. Jest czasem, w którym możemy się zatrzymać i trochę odetchnąć. Pozwala to na zredukowanie niepokoju i napięcia, jakie gromadzi się w nas na co dzień. Drzemka wpłynie też korzystnie na nasze samopoczucie – doda nam energii i wzmocni odporność. Optymalny czas, jaki powinniśmy poświęcić na krótki wypoczynek, to od 10 do 30 minut. Tyle wystarczy, aby się zregenerować. Musimy jednak dopilnować, aby nie drzemać po godzinie 18, ponieważ kiedy będziemy chcieli już naprawdę iść spać, możemy mieć problem z zaśnięciem.

Odczuwalny efekt masażu

Pozwolenie sobie na moment relaksu na pewno wyjdzie nam na dobre. Jeśli jednak chcemy mieć pewność, że za każdym razem będziemy mogli skutecznie się odprężyć, powinniśmy zadbać o otoczenie, w którym śpimy. Przytulna i komfortowa sypialnia to podstawa dobrego wypoczynku. W uzyskaniu wyższego poziomu wygody mogą pomóc nam wyjątkowe właściwości materacy SleepMed, jak na przykład odczuwalny efekt masażu. Działanie to wynika ze specjalnego designu i perforacji zastosowanych na powierzchni modelu. Delikatnie masują ciało, co pozwala cieszyć się jeszcze lepszym wypoczynkiem. Może to pomóc w pozbyciu się napięcia, jakie gromadzi się w mięśniach. Z tego względu materace o takich właściwościach są zalecane tym, którzy mają problemy ze zrelaksowaniem się i nie umieją poradzić sobie ze stresem.

Idealnie dopasowane podłoże

Nic tak nie pomoże w szybkim odprężeniu się i ucięciu drzemki jak podłoże, które jest idealnie dopasowane do naszych naturalnych krzywizn. Materace SleepMed mogą nam to zapewnić. Wynika to z zastosowania nowoczesnej pianki termoelastycznej, która wyróżnia się innowacyjną technologią. Sprawia ona, że powierzchnia reaguje na wytwarzane przez nas ciepło i na jego podstawie modeluje się zgodnie z kształtem naszego ciała. Pozwala to na osiągnięcie idealnego, solidnego podłoża, które zapewnia prawidłowe podparcie dla kręgosłupa na całej jego długości. Pianka oferuje też przyjemne uczucie i niezwykłą miękkość, które pomagają w pełni się rozluźnić. Optymalne podparcie pozwala na pełną regenerację organizmu, dzięki czemu po drzemce możemy obudzić się wypoczęci i pełni energii. Na pewno docenimy również właściwości termoregulujące wypełnienia, dzięki którym możemy zachować stałą temperaturę ciała.

Wysoki poziom higieny snu

Jeśli zależy nam na stworzeniu optymalnych warunków do snu, musimy zadbać nie tylko o stopień komfortu, ale i poziom higieny snu. To czynnik, który bezpośrednio wpływa na jakość naszego wypoczynku. W czystej, świeżej przestrzeni o wiele łatwiej jest nam się zrelaksować i też czujemy się tam bardziej przytulnie. W materacach SleepMed za ten aspekt odpowiada innowacyjna technologia Airforce. Polega ona na specjalnym nacięciu pianki w tzw. kratkę wentylacyjną. Nacięcia powstają na całej powierzchni materaca, zarówno w poziomie, jak i pionie. Dzięki temu dochodzi do wytworzenia otwartych komór, przez które uciec może nadmiar ciepła i wilgoci. Na jego miejsce zostaje zaczerpnięte czyste powietrze. Zapewnia to znakomitą wentylację i oddychalność, które zapobiegają rozwojowi bakterii, kurzu, roztoczy i innych drobnoustrojów. Dzięki temu ryzyko wystąpienia reakcji alergicznych zostaje zmniejszone. Nie musimy obawiać się też gromadzenia wilgoci, które mogłoby doprowadzić do pojawienia się pleśni czy grzybów. W zachowaniu wysokiego poziomu higieny snu pomagają również pokrowce na materac. Są one dołączane do każdego modelu. Pokrowiec Merced został specjalnie zaprojektowany, aby zapewniał wysoką oddychalność wkładu i przyjemne uczucie orzeźwienia. Wykonano go z miłej w dotyku dzianiny, która przekłada się na zwiększenie komfortu. Pokrowiec Probiotex wykorzystuje z kolei innowacyjną technologię aktywnych probiotyków, która minimalizuje ilość alergenów o 93,7%, gwarantując bezpieczne i zdrowe podłoże snu.

Anatomiczne wsparcie

Drzemka na pewno nie będzie skuteczna, jeśli będziemy korzystać z podłoża, które nie będzie odpowiednio do nas dopasowane. Może bowiem przyczynić się do powstania bólu i innych nieprzyjemnych dolegliwości. Dlatego zainwestujmy w materace SleepMed, które gwarantują anatomiczne wsparcie i solidne podparcie kręgosłupa. Wpływa na to wykorzystanie innowacyjnych, 7-strefowych sprężyn typu Multi, które wyróżniają się specjalnym designem. Są znacznie drobniejsze niż sprężyny kieszeniowe. Zapewniają znakomitą elastyczność punktową, która chroni ciało przed nadmiernym zapadaniem się i powoduje, że materac ugina się jedynie w tym miejscu, w którym wywierany jest nacisk. Możemy w ten sposób uniknąć nieprzyjemnego efektu falowania. Sprężyny charakteryzują się również wykorzystaniem 7 stref komfortu. Oznacza to, że powierzchnia modelu została podzielona na strefy, które są dostosowane do poszczególnych części ciała. Możemy wyszczególnić strefę głowy, ramion, pleców, miednicy, bioder, kolan oraz stóp. Każda z nich ma trochę inną twardość, co pozwala na jeszcze lepsze dopasowanie. Modele, w którym zastosowano tę właściwość, to między innymi SleepMed Hybrid Premium czy SleepMed Hybrid Supreme Plus.

Kiedy potrzebujemy chwili wytchnienia, możemy uciąć sobie krótką drzemkę. Jeśli wcześniej zadbamy o optymalne warunki do snu, zrelaksowanie się przyjdzie nam z łatwością. Cenne właściwości materacy SleepMed, takie jak odczuwalny efekt masażu, anatomiczne wsparcie czy technologia termoelastyczna pomogą nam skutecznie się odprężyć.

ostrzeżenie wyrób medyczny
Materace SleepMed Hybrid Supreme Plus, SleepMed Hybrid Premium są przeznaczone do profilaktyki wad rozwojowych układu ruchowego (mięśniowo-kostnego) oraz zdrowego snu. Producent: SleepMed. Przedstawiciel i prowadzący reklamę: ABCOMFORT Sp. z o.o.

Zobacz też

Jaki materac SleepMed dla rodziców śpiących z dziećmi?
Dom

Jaki materac SleepMed dla rodziców śpiących z dziećmi?

Co powinien zawierać materac SleepMed, aby zadowolić osobę starszą?
Dom

Co powinien zawierać materac SleepMed, aby zadowolić osobę starszą?

Elastyczność punktowa w materacach SleepMed – co gwarantuje?
Dom

Elastyczność punktowa w materacach SleepMed – co gwarantuje?

Jakie materace SleepMed do nowoczesnej sypialni?
Dom

Jakie materace SleepMed do nowoczesnej sypialni?

Właściwości ortopedyczne materacy SleepMed – jakie działanie zapewniają?
Dom

Właściwości ortopedyczne materacy SleepMed – jakie działanie zapewniają?

Pielęgnacja kołdry – jak o nią dbać, aby służyła latami?

Pielęgnacja kołdry – jak o nią dbać, aby służyła latami?