Dom

Właściwości ortopedyczne materacy SleepMed – jakie działanie zapewniają?

Schorzenia kręgosłupa to poważny problem, z którym zmaga się ogromna liczba osób. Powstają one na skutek różnych czynników, takich jak nieprawidłowa postawa czy źle dopasowane podłoże snu. Aby zredukować ich niekorzystne działanie, możesz zainwestować w materac o właściwościach ortopedycznych. Sprawdź, jak działa!

Właściwości ortopedyczne – jak działają?

Wykorzystanie jakościowych komponentów i innowacyjnych rozwiązań sprawia, że produkt zyskuje właściwości ortopedyczne. Ich działanie polega na tym, że zapobiegają pojawianiu i pogłębianiu się dysfunkcji kręgosłupa. Oznacza to, że korzystanie z materaca nie dość, że nie wywołuje niekorzystnych dolegliwości, to jeszcze pomaga całkiem zminimalizować ryzyko ich wystąpienia. Z tego względu będzie to ważna cecha zarówno dla tych, którzy cierpią na schorzenia kręgosłupa, jak i tych, którzy chcą ich uniknąć. Dobrze dobrany materac może posłużyć jako element profilaktyki. Właściwości te ponadto niwelują ból karku i kręgosłupa. Dzięki temu możemy pozbyć się dyskomfortu i skutecznie się zrelaksować i wypocząć. Zapewnimy sobie ponadto swobodny przepływ krwi oraz skuteczne dotlenienie tkanek, co wpływa na działanie przeciwodleżynowe materaca.

Co zapewnia właściwości ortopedyczne w materacu?

Nie można ukryć, że właściwości ortopedyczne to przydatna cecha. Za ich wystąpienie odpowiadają innowacyjne komponenty zastosowane w materacach SleepMed. Jednym z nich jest nowoczesna technologia Airforce. Polega ona na specjalnym nacięciu pianki w tzw. kratkę wentylacyjną. Dzięki temu dochodzi do powstania otwartych komór, przez które nadmiar ciepła i wilgoci może zostać usunięty z materaca. Wystarczą do tego naturalne ruchy na powierzchni modelu. Gwarantuje to maksymalny obieg powietrza we wnętrzu wkładu. Przyczynia się to również do uzyskania lepszych właściwości pod kątem oddychalności. Produkt zyskuje bardzo dobre właściwości antyalergiczne, które zapobiegają gromadzeniu się drobnoustrojów, takich jak bakterie, roztocza czy kurz. Dzięki temu model nie wywołuje podrażnień i jest odpowiedni nawet dla wrażliwej skóry. Nie musimy obawiać się też pojawienia się pleśni czy grzybów. Możemy bowiem liczyć na znakomitą cyrkulację powietrza i skuteczne odprowadzanie wilgoci. Zapewnia to przyjemne uczucie świeżości podczas snu, dzięki któremu możemy jeszcze lepiej się zrelaksować. Zachowanie wysokiego poziomu higieny snu oddziałuje korzystnie również na żywotność materaca i powoduje jej wydłużenie. Technologią Airforce posłużono się w innowacyjnej piance Flexfifoam oraz wysokoelastycznej VPPHR. Są one istotnym elementem materacy SleepMed. Pianka wysokoelastyczna wpływa na trwałość i elastyczność podłoża. W modelach stosuje się jej dwie warstwy, co pozwala na dopasowanie stopnia twardości. Dzięki temu możemy dostosować powierzchnię snu według naszych indywidualnych preferencji.

Kolejny element, który przyczynia się do zachowania właściwości ortopedycznych w materacu, to pianka termoelastyczna. To wyjątkowy materiał, który jest niezwykle czuły na zmieniające się czynniki. Dzięki temu może reagować na wytwarzaną przez nas temperaturę i na jej podstawie dopasować się do naszych naturalnych krzywizn. W ten sposób zyskujemy podłoże, które jest idealnie do nas dostosowane. Gwarantuje to optymalne wsparcie dla kręgosłupa bez względu na to, jaką pozycję przyjmujemy. Jednocześnie możemy liczyć na odciążenie ciała, co pozwala na pełne rozluźnienie mięśni. Znika nagromadzone w nich napięcie, dzięki czemu możliwa staje się skuteczna regeneracja organizmu. Sprzyja temu przyjemne uczucie otulenia, jakie zapewnia wypełnienie piankowe. Zrelaksowanie się i wypoczęcie staje się niezwykle proste. Pianka ponadto wpływa korzystnie na układ nerwowy, co łagodzi bóle pleców i karku. Dzięki wspaniałej plastyczności świetnie dopasowuje się do naszego ciała i gwarantuje prawidłową postawę kręgosłupa podczas snu. Zmniejsza też nacisk i obciążenie na dyski, co przynosi znaczną ulgę. Charakteryzuje się ponadto bardzo dobrą żywotnością, przez co nie musimy obawiać się, że się zużyje czy rozciągnie. Zapewnimy sobie ochronę przed odkształceniami, które mogłyby być źródłem dyskomfortu. Pianka przyczynia się również do zachowania znakomitych właściwości antyalergicznych.

Model z właściwościami ortopedycznymi – SleepMed Comfort Plus

Inwestując w materac z właściwościami ortopedycznymi, odczujemy wiele korzyści. Będziemy mogli zniwelować działanie nieprzyjemnych dolegliwości, a do tego zagwarantować zdrowy i jakościowy wypoczynek. Świetnym wyborem będzie model SleepMed Comfort Plus. Jego wypełnienie składa się z pianki wysokoelastycznej VPPHR, wyposażonej w innowacyjną technologię Airforce oraz z pianki termoelastycznej VitaRest®. Materac został podzielony na 7 stref komfortu, dzięki czemu każda z kluczowych części ciała ma zagwarantowane optymalne podparcie. Została wydzielona strefa głowy, ramion, pleców, miednicy, bioder, kolan oraz stóp. Każda z nich wyróżnia się odmiennym stopniem twardości. Tym partiom, które się głębiej zapadają, zapewniono mocniejsze wsparcie. Pozwala to na bardzo dobre dopasowanie podłoża i uzyskanie wysokiego poziomu komfortu.

Model z właściwościami ortopedycznymi – SleepMed Hybrid Premium

Jeśli szukamy bardzo solidnego podłoża i podparcia dla kręgosłupa, postawmy na model SleepMed Hybrid Premium. Łączy on w sobie właściwości wypełnienia piankowego oraz sprężynowego. Dzięki temu zapewnia nie tylko wspaniałe właściwości ortopedyczne, ale i znakomitą elastyczność punktową. Sprawia ona, że powierzchnia podpiera ciało „punktowo”, uginając się jedynie w tym miejscu, w którym wywiera się na nią nacisk. Wypełnienie sprężynowe jest zalecane tym, którzy cierpią na problemy z kręgosłupem, ponieważ zapewnia anatomiczne wsparcie. Na bokach modelu zastosowano ponadto piankę Flexifoam, która wykazuje się wspaniałą odpornością na eksploatację i zapobiega powstawaniu się odkształceń na powierzchni materaca.

Materac o właściwościach ortopedycznych będzie idealnym rozwiązaniem zarówno dla tych, którzy zmagają się ze schorzeniami kręgosłupa, jak i tych, którzy pragną ich uniknąć. Zapobiegnie rozwojowi dysfunkcji, a do tego zredukuje nieprzyjemne dolegliwości, pozwalając na komfortowy wypoczynek.

ostrzeżenie wyrób medyczny
Materace SleepMed Comfort Plus, SleepMed Hybrid Premium są przeznaczone do profilaktyki wad rozwojowych układu ruchowego (mięśniowo-kostnego) oraz zdrowego snu. Producent: SleepMed. Przedstawiciel i prowadzący reklamę: ABCOMFORT Sp. z o.o.

Zobacz też

Regeneracyjna drzemka możliwa dzięki materacowi SleepMed
Dom

Regeneracyjna drzemka możliwa dzięki materacowi SleepMed

Jaki materac SleepMed dla rodziców śpiących z dziećmi?
Dom

Jaki materac SleepMed dla rodziców śpiących z dziećmi?

Co powinien zawierać materac SleepMed, aby zadowolić osobę starszą?
Dom

Co powinien zawierać materac SleepMed, aby zadowolić osobę starszą?

Elastyczność punktowa w materacach SleepMed – co gwarantuje?
Dom

Elastyczność punktowa w materacach SleepMed – co gwarantuje?

Jakie materace SleepMed do nowoczesnej sypialni?
Dom

Jakie materace SleepMed do nowoczesnej sypialni?

Pielęgnacja kołdry – jak o nią dbać, aby służyła latami?

Pielęgnacja kołdry – jak o nią dbać, aby służyła latami?