Trendy w makijażu na lato 2022

Tegoroczne lato trwa w najlepsze, a w makijażu stale pojawiają się nowe, coraz ciekawsze trendy! Co zatem jest obecnie “na topie”? Podpowiadamy!

Make-up no make-up

Pomalowanie się tak, by wyglądać czysto i promiennie, a jednocześnie bardzo naturalnie to nie lada wyzwanie. W Internecie pojawia się jednak coraz więcej tutoriali i poleceń kosmetycznych, dzięki którym niezwykle popularny clean girl look może się stać codziennością każdego. Naturalny glow jest czymś, co w tym roku, a szczególnie tego lata, podbił serca wielu miłośników makijażu, między innymi tych działających na Instagramie. Tego typu charakteryzacja stawia przede wszystkim na rozświetlenie w okolicach nosa, łuku kupidyna, czy kości policzkowych. Kryjące podkłady, widoczna kreska, czy sztuczne rzęsy to coś, czego nie stosuje się w tego typu makijażach. Stawia się na róż nadający cerze świeżości, dobrze wytuszowane rzęsy, lekkie cienie w odcieniach beżu i brązu, a także naturalne, wyczesane do góry brwi.

Intensywne kolory i geometryczne kreski

Szalone, odważne makijaże to coś, co jest zupełnym przeciwieństwem looku opisywanego powyżej. Nie oznacza to jednak, że nie są w tym roku wskazane! Przeciwnie – topowi influencerzy niemal każdego dnia pokazują na swoich mediach społecznościowych coraz ciekawsze, makijażowe propozycje, które zaskakują formą i wykorzystanymi kolorami. Na ich powiekach coraz częściej można zauważyć bardzo intensywne kolory, takie jak neonowe zielenie, róże, czy pomarańcze, często połączone ze sobą w jednym makijażu. Alternatywą dla osób, które nie są przekonane do tak szalonych kolorów na swoich powiekach są alternatywne kreski, co do których nie ma żadnych ograniczeń. Finezyjne, ostro lub łagodnie zakończone wzory mogą pojawiać się zarówno na górnej, jak i na dolnej powiece. Ponadto, panuje również dowolność w kwestii koloru tego elementu makijażu – w końcu nikt nigdy nie powiedział, że eyeliner może być tylko czarny!

Kryształki i perły na powiekach? Dlaczego nie!

Błyszczące cienie na oczach są popularne już od lat, natomiast w tym roku idziemy o krok dalej. Bardzo często pojawiającym się elementem makijażu festiwalowego, czy wieczorowego stały się różnego rodzaju i różnej wielkości błyskotki w okolicach górnej powieki. Kryształki i perełki najłatwiej przykleić do twarzy za pomocą kleju do rzęs. Ogromną zaletą takiego makijażu jest fakt, iż nie wymaga on olbrzymich zdolności manualnych, a wygląda bardzo efektownie.

Srebrny i niebieski powraca do łask

Nie sposób nie zgodzić się ze stwierdzeniem, że zarówno kolor niebieski, jak i srebrny kojarzy się z niezbyt udanymi makijażami z okresu wczesnych lat 2000. Nie sprawiło to jednak, że kolory te zostały całkowicie spisane na straty wśród wizażystów. Wręcz przeciwnie! W tym roku znów powróciły na wybiegi! Jak się okazuje, cienie w metalicznych kolorach świetnie wyglądają z letnimi stylizacjami. Podobnie w kwestii niebieskiego – to właśnie z użyciem tego koloru można wykonać wspomnianą finezyjną kreskę lub połączyć go z zielonym cieniem i stworzyć żywy, letni look.

Jak widać, 2022 rok nie ma ograniczeń w kwestii makijażu. Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie – wskazane są zarówno bardzo naturalne makijaże, jak i te szalone, wyróżniające się z tłumu.

Zobacz też

Co będzie modne tegorocznej jesieni?

Co będzie modne tegorocznej jesieni?

Sezon weselny w pełni – jakie sukienki są teraz w modzie?

Sezon weselny w pełni – jakie sukienki są teraz w modzie?