Jak nie zmarznąć podczas zimowych nocy?

Wszyscy wiemy, że zimy potrafią być bardzo surowe. Niska temperatura, przymrozki, śnieg… Musimy mierzyć się z tymi rzeczami w ciągu dnia. Postarajmy się, aby w nocy zapewnić sobie ciepło i wygodę, dzięki której dobrze będzie nam się spało nawet podczas najzimniejszych nocy.

Kołdry na zimę

Podstawą utrzymania ciepła w nocy jest dobre okrycie. Nawet jeśli należymy do osób, które nie lubią gorąca i jak najdłużej śpią pod kołdrą letnią lub kocem, w końcu musi przyjść taki moment, w którym zdecydujemy się na kołdrę zimową. Zdziwimy się, jak wielki komfort nam zapewni.

Najlepsze okażą się kołdry puchowe bądź wełniane. Ich wypełnienie – gęsi puch lub wełna – zapewniają ciepło, a do tego są ciężkie, dzięki czemu poczujemy się pod nimi naprawdę wygodnie i bezpiecznie. Warto pomyśleć o takiej kołdrze, zwłaszcza gdy chcemy uniknąć przeziębienia, zmarzniętych kości lub gdy chcemy się wygrzać po ciężkim dniu.

Poza zimową kołdrą komfort zapewni nam również dobry materac. Zwróćmy uwagę szczególnie na materace piankowe, ponieważ wyróżniają się tym, że są termoelastyczne – czyli reagują na naszą temperaturę. Co więcej, gwarantują też świetną sprężystość i miękkość.

Termofor

Użycie termofora pozwoli nam szybko i skutecznie się rozgrzać. Jest przenośny i łatwo dostępny w sklepach, dlatego zdecydowanie warto zastanowić się nad jego kupnem. Pomoże nam nie tylko z poczuciem zimna, ale i innymi dolegliwościami – leczenie ciepłem sprawdzi się przy chorobach reumatycznych, nerwobólach czy napięciu mięśni.

Gorąca kąpiel

Idealny sposób na to, by jednocześnie się rozgrzać i zrelaksować – gorąca kąpiel! Ciepła woda z dodatkiem ulubionych olejków lub płynów do mycia pozwoli nam wypocząć i sprawić sobie chwilę przyjemności. Po takiej kąpieli pójście spać na pewno nie przysporzy nam zbyt wielu trudności – będziemy wypoczęci i rozgrzani.

Zimy wcale nie muszą być takie ciężkie. Nawet jeśli jesteśmy zwolennikami lata i ciepłej pogody, wciąż możemy odnaleźć coś pozytywnego w zimowej porze. Tylko ważne jest, abyśmy zapewnili sobie odpowiedni komfort. Nie dajmy sobie zmarznąć podczas zimowych nocy!