6 rad, dzięki którym związek może być bardziej udany

Związki i różnego rodzaju relacje są nieodłącznym elementem naszego życia. Każdy z nas poznaje na swojej drodze różnych ludzi, a z niektórymi z nich chce dzielić coś więcej, aniżeli tylko część swojego wolnego czasu. Oto 10 rad, dzięki którym związek może być długotrwały i szczęśliwy.

Rada numer 1: Otwarta rozmowa o uczuciach i potrzebach

Wielu z nas ma tendencję do tego, by czekać, aż partner domyśli się, co tak naprawdę mamy na myśli. To jeden z najgorszych błędów, jakie można popełnić w związku. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest wyjaśnienie wprost, co leży na sercu oraz zasugerowanie, co zrobić, by takie sytuacje się nie powtarzały. Należy pamiętać, że partner jest naszym przyjacielem, nie wrogiem, dlatego warto robić wszystko, by zapobiegać narastającym pretensjom, które wkrótce doprowadzą do wybuchu.

Rada numer 2: Popieraj w towarzystwie, mów o błędach w samotności

Krytykowanie na forum publicznym, czy przytyki w stronę drugiej połówki będąc w gronie znajomych to kolejny, bardzo duży błąd. W końcu nikt z nas nie lubi być poniżany, szczególnie, jeśli wychodzi to ze strony najbliższej nam osoby. W towarzystwie warto być ze sobą zgodnym – dzięki temu zarówno wy, jak i wasi znajomi będziecie czuć się komfortowo. O błędach, czy niezgodnościach można porozmawiać później, jedynie we dwójkę. Zdanie można wyrazić również na forum, natomiast warto zadbać o to, by mówić to z szacunkiem.

Rada numer 3: Miej na uwadze drobne gesty

Bardzo często słyszanym zarzutem w stronę drugiej osoby jest to, że nie stara się już tak, jak na początku. Wiele osób zniechęca się, gdy “miesiąc miodowy” w związku zakończy się, a zacznie się prawdziwe, codzienne życie. Warto jednak wiedzieć, że to właśnie ten moment jest czasem, kiedy zaczyna się prawdziwa miłość. Wtedy warto zwracać uwagę na drobne gesty, takie jak na przykład wyprowadzenie psa, pozmywanie naczyń, czy przygotowanie obiadu. Twój partner z pewnością poczuje się doceniony, gdy raz na jakiś czas wspomnisz, że zauważasz jego/jej starania i jesteś za nie wdzięczna/y.

Rada numer 4: Nie próbuj zmieniać partnera

Ktoś kiedyś powiedział, że jeśli próbujesz na siłę zmienić swojego partnera, musisz zmienić partnera. To niezbyt poprawne gramatycznie i niezrozumiałe po pierwszym przeczytaniu stwierdzenie ma w sobie dużo prawdy. Wielu osobom wydaje się bowiem, że może “wychować” swojego partnera i dopasować go do siebie. Rzeczywistość jest jednak zgoła odmienna – każdy z nas jest indywidualną jednostką, a w pary powinniśmy dobierać się na podstawie istniejących, a nie wyimaginowanych i czysto teoretycznych cech.

Rada numer 5: Randki, randki i jeszcze raz randki!

Wspólnie spędzony czas to podstawa w związku. Randki, czy nawet wygospodarowanie godziny w ciągu dnia na prawdziwie wspólne spędzanie czasu to niezwykle istotny aspekt, o którym wiele długoletnich związków zapomina. Jak się jednak okazuje, wniesienie odrobiny romantyzmu w codzienną rutynę może wprowadzić wiele świeżości do relacji i sprawić, że spojrzymy na partnera nieco inaczej.

Rada numer 6: Prywatność jest ważna

Często zdarza się tak, że związek prowadzi do utraty poczucia autonomii. To sytuacja szczególnie trudna do zniesienia dla osób bardzo niezależnych, ceniących swoją prywatność. Z tego też powodu warto pamiętać o tym, że pomimo związania się w parę wciąż jesteście dwiema osobnymi jednostkami. Wspólny czas jest bardzo ważny, podobnie jak czas spędzony oddzielnie. Wspólne mieszkanie również nie oznacza, że partner musi w pełni Ci się przyporządkować – związek to sztuka kompromisów.

Nikt nie powiedział, że relacje i związki są proste. Potrzeba dużej empatii, samozaparcia i samoświadomości, by umieć stawiać granice, a jednocześnie pokazywać partnerowi, że jego uczucia są ważne, a Twoja miłość do niego pozostaje niezmienna. Stosowanie się do powyższych rad może jednak zdecydowanie to ułatwić.

Zobacz też

Jak zmienić rutynę seksualną w sypialni?

Jak zmienić rutynę seksualną w sypialni?

Jakie tematy poruszyć, by mieć pewność, że Twój partner jest tym jedynym?

Jakie tematy poruszyć, by mieć pewność, że Twój partner jest tym jedynym?

Jak poradzić sobie z rozstaniem?

Jak poradzić sobie z rozstaniem?

Najlepsze pozycje seksualne dla początkujących

Najlepsze pozycje seksualne dla początkujących