Najlepsze pozycje seksualne dla początkujących

Seks, choć z założenia ma być całkowicie swobodny i dawać przyjemność, bardzo często wiąże się ze stresem. Wynika to z faktu, iż spora część z nas ma problemy z samoakceptacją, a ponadto nie jest pewna swoich umiejętności łóżkowych. Z tego właśnie powodu przygotowaliśmy zestawienie najlepszych pozycji seksualnych, które sprawdzą się zarówno u początkujących, jak i tych bardziej zaawansowanych.

Pozycja misjonarska

“Misjonarz” to nieskomplikowana pozycja seksualna dla obojga partnerów. Kobieta pozostaje w tym przypadku w pozycji leżącej i szeroko rozkłada nogi. Partner w tym czasie klęczy i to po jego stronie pozostaje konieczność wykonywania większości ruchów. Taka pozycja nie bez powodu jest jedną z najczęściej wybieranych – podczas penetracji partnerzy mają bowiem możliwość pozostania w dużej bliskości, dzięki czemu czują się w pełni komfortowo.

Pozycja na pieska

Pozycja na pieska jest kolejną pozycją, której raczej nie trzeba przedstawiać. Jest bardzo lubiana przez większość kobiet, ponieważ z reguły okazuje się dla nich być bardzo stymulująca. W tym przypadku kobiega klęczy, pochyla się do przodu i opiera na łokciach lub na dłoniach, a mężczyzna znajduje się za nią.

Pozycja na łyżeczkę

“Na łyżeczkę” jest doskonałą pozycją nie tylko do niewinnego przytulania się, ale również do czynności seksualnych. Oboje partnerzy leżą w tym przypadku na boku i mają twarz skierowaną w tę samą stronę. Nogi u obojga powinny być złożone i lekko podkulone, a sama penetracja odbywa się od tyłu. Czynności są nieco leniwe, a jednocześnie bardzo stymulujące zarówno dla kobiety, jak i dla mężczyzny.

Kowbojka

Idealną pozycją dla mężczyzny, który nie ma zbyt wielkiego doświadczenia w łóżku jest tzw. kowbojka oraz odwrócona kowbojka. Jak można się domyślać, w obu przypadkach to kobieta przejmuje stery i znajduje się “na górze”. Jest to pozycja lubiana zarówno przez mężczyzn, jak i przez kobiety – jest to bowiem jedno z nielicznych ułożeń, kiedy to kobieta ma całkowitą wolność, jeśli chodzi o wybór tempa.

Pozycja 69

Pozycja ta nie jest pozycją prowadzącą do penetracji. W jej klasycznej wersji mężczyzna leży na plecach, a jego partnerka układa się tak, aby jej narządy płciowe znajdowały się bezpośrednio nad twarzą partnera. Jest to ułożenie, które umożliwia swobodne pobudzanie narządów płciowych za pomocą ust i języka.

Wymienione wyżej pozycje to zdecydowanie najczęściej pojawiające się w przygodach łóżkowych ustawienia. W ramach poznawania siebie nawzajem i zdobywania doświadczenia można jednak zdecydować się na coraz to trudniejsze i bardziej zmodyfikowane pozycje

Zobacz też

Jak stworzyć romantyczny klimat w sypialni?

Jak stworzyć romantyczny klimat w sypialni?

Jak zmienić rutynę seksualną w sypialni?

Jak zmienić rutynę seksualną w sypialni?

Jakie tematy poruszyć, by mieć pewność, że Twój partner jest tym jedynym?

Jakie tematy poruszyć, by mieć pewność, że Twój partner jest tym jedynym?

Jak poradzić sobie z rozstaniem?

Jak poradzić sobie z rozstaniem?

Jak zwiększyć libido?

Jak zwiększyć libido?

Czy seks w związku jest koniecznością?

Czy seks w związku jest koniecznością?