Jakie tematy poruszyć, by mieć pewność, że Twój partner jest tym jedynym?

Każdy z nas przynajmniej raz w życiu był w sytuacji, w której relacja dążyła do związku. W takiej sytuacji zdecydowanej większości z nas zależy na tym, by jak najlepiej poznać drugą osobę i mieć pewność, że jest to dobry materiał na partnerkę, czy partnera. O czym zatem warto porozmawiać, gdy relacja zaczyna wchodzić na wyższy poziom?

Dzieci – tak, czy nie?

Na pewnym etapie to właśnie chęć posiadania potomstwa jest jednym z najważniejszych kryteriów doboru partnera. Jest to jedna z najistotniejszych rozmów, którą prędzej, czy później przeprowadzają ludzie w związku. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest jednak omówienie kwestii powiększenia rodziny możliwie jak najszybciej. Najlepszym scenariuszem jest oczywiście ten, w którym jesteście zgodni – oboje chcecie mieć dzieci lub decydujecie się na życie bez nich. Jak jednak wiadomo, życie to nie bajka, dlatego Twoje podejście i Twojego partnera może się różnić. Co zrobić w takiej sytuacji? Należy szczerze porozmawiać, najlepiej w towarzystwie psychoterapeuty – dzieci są bowiem poważną decyzją, którą należy podjąć wspólnie.

Życie seksualne

Życie seksualne w zdecydowanej większości związków jest istotnym elementem. Nie powinno być ono rzecz jasna najważniejsze, ale nie sposób nie zgodzić się ze stwierdzeniem, że ma ono ogromne znaczenie. Warto więc poruszyć temat swoich wzajemnych fantazji i preferencji. Seks absolutnie nie powinien być tematem tabu – jeśli dochodzi między wami do tego typu czynności, powinniście również umieć rozmawiać na ten temat.

Plany na przyszłość

Zupełnie normalne jest, że na początku relacji nie myśli się o tym, czy plany na przyszłość są kompatybilne. Zakłada się, że wspólna przyszłość jest czymś pewnym. Jak jednak wiadomo, rzeczywistość lubi weryfikować takie założenia i bardzo często okazuje się, że związek wisi na włosku. Warto omówić kwestie pozostania w kraju, czy mieście lub wyjazdu z niego. Szalenie istotne jest również to, aby ustalić, jakie są marzenia i zamiary drugiej połówki – może planuje zamieszkać w domu jednorodzinnym za miastem, a Ty nie wyobrażasz sobie innego życia niż życie w mieszkaniu w ścisłym centrum? W wielu sytuacjach można iść na kompromis, natomiast aby do niego dojść konieczna jest rozmowa.

Większość z wymienionych tematów może brzmieć wręcz banalnie, ale są one pomijane zaskakująco często. W początkowej fascynacji zapomina się o tak ważnych kwestiach, a później okazuje się, że krótka rozmowa mogła być kluczowa.

Zobacz też

Jak zmienić rutynę seksualną w sypialni?

Jak zmienić rutynę seksualną w sypialni?

Od nienawiści do miłości – czy taka relacja może przetrwać?

Od nienawiści do miłości – czy taka relacja może przetrwać?

Przyjaźń na długie lata – czy to możliwe?

Przyjaźń na długie lata – czy to możliwe?

Jak poradzić sobie z rozstaniem?

Jak poradzić sobie z rozstaniem?

Najlepsze pozycje seksualne dla początkujących

Najlepsze pozycje seksualne dla początkujących

6 rad, dzięki którym związek może być bardziej udany

6 rad, dzięki którym związek może być bardziej udany